China Stocks Boom Bullish dla Bitcoina? 5 rzeczy do obejrzenia w tym tygodniu

Burzliwa mieszanka makro, w połączeniu z oczekiwaniami związanymi z dużym ruchem w Bitcoin, może oznaczać ciekawy tydzień zarówno dla handlowców, jak i posiadaczy.

Bitcoin (BTC) rozpoczyna nowy tydzień testowania coraz słabszego wsparcia 9000 $, ale jakie czynniki mogą spowodować lub złamać wyniki cenowe?

Rynki Cointelegraph spojrzeć na główne rzeczy, na których handlowcy powinni skupić się w Bitcoin na najbliższe pięć dni.

Akcje odzyskują prowadzone przez Chiny
Kontrakty terminowe na rynku akcji wykazywały mieszane, ale ogólnie rzecz biorąc silniejsze nastroje w poniedziałek. Dane, zwłaszcza zeszłotygodniowe, lepsze od oczekiwanych wskaźniki zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, pomogły w poprawie nastrojów.

Akcje nadal rosną, a w Chinach kwitną, pomimo szybko rosnącego rozprzestrzeniania się koronaawirusa. Chiński indeks FTSE A50 osiągnął w tym dniu rekordowe wartości.

Ważenie tej kwestii w zestawieniu z danymi ekonomicznymi jest kluczowym aktem równoważącym dla rynku, a jego zmienność odzwierciedli się we własnych posunięciach Bitcoina.

“Jako wskaźnik zastępczy dla sentymentu do ryzyka w Chinach, może to dobrze wróżyć kryptomanii” – prognozuje Amber Group, pożyczkodawca kryptoński.

W czasie prasy BTC/USD osiągnęły właśnie poziom 9 200 dolarów, który nie był widoczny od 2 lipca, a pod koniec niedzieli spadł poniżej 9 000 dolarów.

Bitcoin kontra S&P 500 wykres trzymiesięczny

Jak donosi Cointelegraph, korelacja Bitcoin Up z makro może jeszcze przynieść więcej bólu niż zysku dla inwestorów. Ciekawe “ożywienie” akcji przychodzi w obliczu masowych interwencji na rynkach przez banki centralne.

W zeszłym tygodniu wykresy pokazujące wyniki rynkowe denominowane w Bitcoinie i złocie pokazały, jak bardzo niestabilne są obecne warunki.

…Podczas gdy Chiny uderzają w finansową prywatność…
Pozostając przy czynnikach ekonomicznych, w poniedziałkowych wiadomościach finansowych dominowały Chiny, narzucając kontrole dużych transakcji.

Jak donosi Bloomberg, program pilotażowy wpłynie ostatecznie na 70 milionów ludzi, którzy będą zobowiązani do wstępnego zgłoszenia transakcji o wartości ponad 500 000 juanów (71 000 USD), czy to klientów detalicznych czy biznesowych.

Problemem jest złe zadłużenie, które wzrosło w Chinach w związku z koronaawirusem i obecnie powoduje poważne bóle głowy dla mniejszych banków krajowych.

Mieszkańcy Chin mają oficjalny zakaz handlu Bitcoinem, ale działalność pozagiełdowa (OTC) pozostaje kwestią sporną, a prawdziwa wielkość rynku podziemnego jest kwestią dyskusyjną.

Niedawno jeden z basenów wydobywczych zlokalizowanych w Chinach odnotował drugi największy odpływ w historii, co doprowadziło do sugestii, że BTC może skończyć się wyprzedażą OTC.

W międzyczasie upadek Hongkongu i nowa ustawa o bezpieczeństwie nie wpłynęły jak dotąd na Bitcoin w taki sam sposób, jak zeszłoroczne zamieszki. W tym czasie, Bitcoin jako bezpieczna przystań znalazł się w centrum uwagi, ponieważ zapasy gotówki zmniejszyły się, a dolar hongkoński spadł gwałtownie w czasie zamieszek.

Podstawy Bitcoinów strzelają wyżej
Po zachowaniu całkowitej statyczności przy ostatniej regulacji, trudność sieci Bitcoin jest po raz kolejny ustawiony na zdrowy uptick w przyszłym tygodniu.

Trudność ta, nietechniczna, jest odzwierciedleniem udziału górników w sieci Bitcoinów. Jego wartość rośnie i spada ze względu na czynniki wpływające na ich aktywność, w tym cenę.

Korekty, które występują co dwa tygodnie, są istotną częścią zdolności Bitcoin’a do samoregulacji jako systemu – niezależnie od działania ceny lub w inny sposób.

Za około siedem dni, trudność wzrośnie o około 6%, co oznacza, że istnieje zapotrzebowanie na bardziej intensywne przetwarzanie transakcji Bitcoinów pod względem mocy obliczeniowej.

Poprzednia korekta wynosiła 0%, co jest rzadkim zjawiskiem, podczas gdy wcześniej trudność skoczyła o 15%, co jest najwyższym pojedynczym ruchem w górę od ponad dwóch lat.

Bitcoin 7-dniowy średni trudny sześciomiesięczny wykres

Bitcoin 7-dniowy średni trudny sześciomiesięczny wykres. Źródło: Blockchain

Tymczasem hash rate – szacunek mocy obliczeniowej już poświęconej górnictwu – osiągnął w ten weekend rekordowy poziom ponad 120 EH/s, sugerują dane z Blockchain. Hash rate wzrósł o 10% w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Futures “mini gap” nie dostarcza zbyt wielu inspiracji
Ci, którzy mają nadzieję, że luka na rynkach kontraktów terminowych Bitcoin może doprowadzić do pewnego poziomu wyników cenowych, będą rozczarowani w tym tygodniu.

Niska zmienność w ciągu weekendu oznacza, że różnica pomiędzy transakcjami zamkniętymi w ubiegłym tygodniu a otwartymi w tym tygodniu jest prawie nieistniejąca – tylko 20 dolarów.

Bitcoin ma tendencję do szybkiego “wypełniania” luk pozostawionych w kontraktach terminowych. Jak donosi Cointelegraph, to była tylko kwestia dni, zanim nawet gigantyczna pustka w wysokości 1000 dolarów została anulowana przez zyski na początku tego roku.

Jednak w nadchodzącym tygodniu luka 20$ przy 9 100$ jest już wypełniona.

Kontrakty terminowe CME Bitcoin na 30-minutowy wykres z lukami

CME Bitcoin futures 30-minutowy wykres z lukami. Źródło: TradingView

Ogólnie rzecz biorąc, rynki instrumentów pochodnych są jednak coraz ważniejsze dla analityków Bitcoin, ponieważ są oni odpowiedzialni za lwią część wolumenu obrotu. W zeszłym tygodniu, Cointelegraph dyskutował o tym, która pora dnia jest najbardziej aktywna dla inwestorów.

Tom będzie dyktował “ciężki” wybuch lub załamanie Bitcoina
Na krótką metę, analitycy Cointelegraph Markets uważają, że najważniejszą rzeczą dla Bitcoin jest posiadanie nawet nie 9.000 dolarów, ale niższe.

W podsumowaniu pod koniec zeszłego tygodnia Michaël van de Poppe wyjaśnił, że 8 600 dolarów jest celem do ochrony, a jeśli tego nie zrobimy, spowoduje to “ciężką awarię”.

Podobnie, istnieje możliwość wybuchu powyżej 10 500 dolarów, co samo w sobie stanowi kluczowy poziom oporu. To wszystko zależy od ilości, mówi Van de Poppe.

“W okresie objętym zasięgiem w 2019 roku, objętość opadła z czasem. Rzeczywista kulminacja wolumenu nastąpiła wraz z wybuchem, co oznaczało, że breakout traderzy trafili w swoje limity zakupów, a shorters w swoje stop/loss”, napisał, porównując przebieg byka w 2019 r. z obecnymi warunkami.

“Ta reakcja łańcuchowa wyzwoliła nagłą świecę za 1000 dolarów.”

Spadki wolumenu towarzyszyły powrotowi niższych rezerw walutowych, ponieważ inwestorzy pojawili się z założenia, aby trzymać, a nie sprzedawać w najbliższym czasie.